Pnömatik Transport Taşıma

Yüksek kapasiteli ve uzun mesafeli pnömatik taşıma...

Yoğun faz pnömatik transport (densveyör), zorlu, aşındırıcı ve kırılgan malzemelerin taşınması için uygundur. Blower sistemlerine göre malzemeyi nispeten daha düşük hızlarda ve bloklar halinde boru boyunca iter. Düşük hızlarda taşınması sistemin boru ve dirseklerde uzun ömürlü olarak çalışmasını sağlar ve minimum bakım gerektirir. Basınçlı havanın verimli kullanımı ayrıca düşük güç tüketimi ve işletme maliyeti sağlar.

Firmamız yoğun faz pnömatik taşıma’da know how bilgisi ürünü olan Destekleyici Hava ekipmanları kullanmaktadır. Bu teknoloji hem uzun mesafede sorunsuz taşıma sağlarken hem de hava tüketimini mümkün olduğunca azaltmaktadır.

Pnömatik transport malzemeyi tek bir toplama noktasından bir veya bir kaç noktaya transfer etmek için basit ve etkili bir yöntemdir. Endüstrinin bir çok dalında ince yapıdaki tozlardan, yüksek nemli topak malzemelere kadar  her türlü dökme katı malzemeyi transfer etmek için kullanılabilir. Özellikle karışım ve formül içeren malzemelerin eksiksiz ve ayrışma olmadan taşınması bu yöntem ile çok başarılı sonuçlar vermektedir.

ÖRNEK PROJELER


Yoğun faz taşıma hakkında detaylı bilgi mi istiyorsunuz ?

KATALOGLAR