Dozajlama Sistemleri

Hammadde dozajlama. Hassas tartım sistemleri ve formülasyon hazırlama...

Reçete hazırlama ve mikser besleme sistemlerinde en çok tercih edilen yöntem batch dozajlama sistemleri arasında yer alır. Bu sistemde çalışan bir mikser içerisinde belli bir miktarda malzeme alabilmekte ve bunu bir süre karıştırıp boşaltmaktadır. Dolayısıyla mikser öncesinde, reçetede bulunan tüm malzemelerin, kontrol sisteminden girilen miktarlara bağlı olarak hassas bir şekilde beslenerek bir tartı bunkerine sevk edilmesi gerekir. Bunun için formülasyondaki her bir malzeme bir silo, bunker ya da bigbag boşaltma ünitelerin altlarında bulunan çeşitli besleyicilerle hassas bir şekilde tartılır.

Continue Dozajlama

Hassas ve güvenilir tartım ve formülasyon hazırlama...

Continue toz dozajlama sistemlerinde formülde bulunan her bir malzeme kesintisiz olarak beslenmekte ve her biri sabit bir boşaltma kapasitesinde çalıştığından karışım oranı her an sabit kalmaktadır. Continue mikserin öncesinde kurulan bu sistemde genellikle bir toplama konveyöründen geçen ana malzemenin üzerine akış halindeyken, yapılacak reçeteye bağlı olarak belli oranlarda diğer katkı malzemeleri beslenerek bir sandiviç yapı oluşturur.

Sıvı Dozajlama Sistemleri

Hassas ve güvenilir tartım ve formülasyon hazırlama...

Düzlem sıvı dozajlama sistemleri konusunda tank imalatı, mikser imalatı, pompa-vana sistemleri ile sıvı proses otomasyonu yapmaktadır. Sıvı dozajlama sistemlerinde genel olarak yapılan uygulama, tankerlerle gelen malzemelerin stok tanklarına doldurulması, bu tanklardan prosese uygun olarak seçilen tipte pompalarla mikserlere tartım kontrollü olarak mal beslenmesidir.

Dozajlama Projeleri


Dozajlama sistemleri hakkında detaylı bilgi mi istiyorsunuz ?

KATALOGLAR